| Rated Capacity – Cooling | 7050 |
| Rated Running Current – Cooling | 10.5 |
| Maximum Current | 16 A |
| Rated Power Cooling | 2400 W |
| Maximum Power | 3600 W |
| Seasonal / Energy Efficiency Ratio (SEER/EER) | 3.0 W/W |
| Power supply source | 220~240V/1Ph/50Hz |
| Refrigerant | R410a |
| Air Flow Volume | 1250 m3/h |
| Outdoor Noise level | 59 dB(A) |
| Indoor unit weight (Net ) | 39 Kg |
| Outdoor unit weight (Net ) | 49 Kg |
| Net Dimension – Indoor (WidthxDepthxHeight) | 950x700x350 mm |
| Net Dimension – Outdoor (WidthxDepthxHeight) | 1020×770×430 mm |
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| PCB Kit Warranty | 02 Years |
| Parts Warranty | 1 Year |
HCS - 1805S H/C HOMAGE CERYSTAL SERIES AC DC INVERTER 






There are no reviews yet.