| Size | |
| C.ft | 15 cft |
| Litres | 470 |
| Gross Capacity | |
| Total Capacity | 470L |
| Freezer Capacity | 0 |
| Refrigerator Capacity | 0 |
| Net Capacity | |
| Total Capacity | 0 |
| Freezer Capacity | 0 |
| Refrigerator Capacity | 0 |
| Basic Info | |
| Number of Doors | 2 |
| Door Lock | Yes |
| Handle Type | Concealed Handle |
| Low Voltage Operation | Yes (150 V) |
| Direct Cool | Yes |
| Cabinet Capacity | |
| Width [mm] | 680 |
| Height [mm] | 1570 |
| Depth [mm] | 565 |
| Ref Inner Capacity | |
| Width [mm] | 616 |
| Height [mm] | 859 |
| Depth [mm] | 520 |
| FRZ Inner Capacity | |
| Width [mm] | 610 |
| Height [mm] | 528.5 |
| Depth [mm] | 493 |
| Refrigerator Compartment | |
| Anti-moisture tube | Copper |
| Interior Lamp | Yes |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Beverage Bottle Bin | Yes |
| Egg Tray | Yes |
| Vegetable Crisper Cover | Transparent |
| Temperature Control | Adjustable Thermostat |
| Freezer Compartment | |
| Ice Scraper | 1 |
| Ice Cube Trays | 2 |
| Cooling System | |
| Auto Defrost Function | Yes |
| Freezing Capacity | 7 kg/24hr |
| Cooling Type | Direct Cool |
| Foaming Agent | C-Petane |
| Refrigerant | R134a |
| Evaporator Type | Roll Bond |
| Condenser Type | Wire Type |
| Electrical Data | |
| Frequency | 50 Hz |
| Current | 1 (A) |
| Energy Consumption | 3.6 KWh/24h |
| Power Voltage | 150 W |
Dawlance Refrigerator 9191 WB CHROME PRO
Dawlance - DW 900 GD DFD 



There are no reviews yet.